קליניקות במרכז – רמת השרון ורמת-גן | קליניקה בצפון – בעצמון-שגב | טיפול און-ליין דרך תכנת זום

054-5396626

טיפול בנערות ובנערים

אני מטפלת בנערות ובנערים הסובלים מדיכאון, חרדות, בעיות חברתיות, בעיות ביחסים בין אישיים, שאלות בנושא הנטייה המינית, מריבות עם ההורים, בעיות בארגון, בעיות קשב וריכוז, קשיים בעמידה בלחץ בלימודים, חוסר ביטחון עצמי, הורים גרושים, אבדן במשפחה ועוד…

בשונה מטיפול  בילדים, בטיפול במתבגרים לא מתקיימות פגישות תכופות עם ההורים, אלא בשעת הצורך ובתיאום עם הנער/ה. עם זאת גם בגיל ההתבגרות אני רואה חשיבות רבה בקשר של המתבגרים עם הוריהם. תקופת ההתבגרות מתעתעת כי מצד אחד ישנה דחיה כלפי ההורים ברצון לעצמאות ולצמיחה אישית, ומצד שני עדיין צריכים את הנוכחות של ההורים. המתבגרים שרויים בתקופה הורמונלית רוויית מתחים, ועל כן לעתים קרובות אינם מסוגלים לווסת את עצמם ונתונים למצבי רוח. הדבר בא לידי ביטוי בד"כ בקשר עם ההורים, ועל כן במצב זה, שבו מזהים קושי בקשר, עדיף להגיע בתחילה לכמה פגישות הורים ולא למהר לשלוח  את המתבגר/ת לטיפול.

בהדרכת הורים לנערות ונערים אני עובדת עם ההורים על הבנת המצב המיוחד של המתבגר/ת ועל הקשר המיטיב שאפשר ליצור. ההורה צריך לדעת לבחור את המלחמות שלו מול המתבגר/ת ולא לבסס את הקשר רק על מטלות. בנוסף ההורה צריך לשמור על קור רוח במצבי קונפליקט ולא להתנהג כמו המתבגר/ת. תקופת ההתבגרות היא לא קלה, אבל הדרך שבה תצלחו אותה עם ילדכם תשפיע על הקשר שלכם בעתיד. היזכרו בהיותכם צעירים וכמה הייתם צריכים סביבה אוהדת ותומכת ברגעי משבר, והיו אוהדים ותומכים כלפי ילדכם, למרות הקשיים.

בשיחות עם הנערות והנערים, אני עובדת איתם בעיקר על קבלה עצמית, ועל הבנת סיטואציות בצורה רחבה יותר המאפשרת קשר. במקרים של לחץ וחרדה  אני נעזרת בשיטת הטיפול EMDR  וכן במדיטציות להרגעה.

טיפ לאמהות לנערות

קבעו עם בתכם פגישה שבועית בבית קפה/ מסעדה ביום קבוע בשבוע. בפגישה זו היי נינוחה ולבבית והתענייני בשלומה. הרגל זה יכול לתרום רבות לחיזוק הקשר ביניכן.