קליניקות במרכז – רמת השרון ורמת-גן | קליניקה בצפון – בעצמון-שגב | טיפול און-ליין דרך תכנת זום

054-5396626

טיפול בשיטת EMDR

 Eye Movement Desensitization and Reprocessing = EMDR

טיפול באמצעות פסיכותרפיית EMDR הוא טיפול ממוקד בטראומה, וביכולתו לייצר שינוי משמעותי בחייהם של אנשים. באמצעות שיטה זו אני מצליחה לסייע למטופלים ולמטופלות בכל הגילאים להתמודד עם פחדים וחרדות ועם טראומות וחוויות קשות שחוו. לאחר שנים של עיסוק בטיפול, ומתוך לימודיי הרבים, אני שמחה במיוחד על כך שהתוודעתי לשיטה זו, כיוון שבעזרתה אני מצליחה לעזור למטופליי ולהקל על הסבל באופן מיטבי ומהיר.

EMDR – עיבוד מחדש והקהייה שיטתית באמצעות תנועות עיניים היא שיטת טיפול חדשנית ורבת עצמה שנחקרה רבות והוכחה כיעילה בטיפול במבוגרים ובילדים, בעיקר במצבי טראומה וחרדה. באמצעות השיטה אפשר להגיע לעיבוד מהיר של זיכרונות טראומטיים, להטבה במצב הקוגנטיבי והרגשי ולהקלה ניכרת בסימפטומים התנהגותיים-גופניים. השיטה פותחה בסוף שנות ה-80 על ידי הפסיכולוגית ד"ר פרנסין שפירו, חוקרת בכירה במכון בפאלו-אלטו, שגילתה באקראי כי תנועות עיניים או גירוי בילטרלי חלופי עשויים להפחית את עצמת ההשפעה של זיכרונות קשים ושל מחשבות מטרידות. EMDR זכתה להכרה רשמית על ידי ארגונים בינלאומיים רבים, ביניהם הסתדרות הפסיכולוגים האמריקאית, הסתדרות הפסיכיאטרים האמריקאית, ארגון הבריאות הבריטי, והארגון הבינלאומי לחקר הטראומה. גם בארץ, המועצה הלאומית לבריאות הנפש המליצה על EMDR כאחת השיטות היעילות בטיפול ממוקד בטראומה.

תמונה של לילך

אני עוסקת בטיפול נפשי, הדרכה והכשרת מטפלים משנת 2003.

כמטפלת וכמדריכה אני מחויבת למטופליי ולסטודנטיות שלי, ועושה את המירב בהתפתחותי האישית והמקצועית להשגת שינוי מיטיב, באמצעות קשר משמעותי וכלים טיפוליים מתקדמים.

אני נמנית עם הסגל באוניברסיטת בר-אילן, שם אני מלמדת בתכנית לתואר שני בטיפול באמצעות אמנויות- אמנות חזותית.

בוגרת בית הספר לפסיכותרפיה אנליטית-יונגיאנית בסמינר הקיבוצים במסלול התלת שנתי, פסיכותרפיה ממוקדת טראומה בנט"ל, מיינדפולנס ו-פסיכותרפיית EMDR