אופן הטיפול

אני מקבלת בקליניקה בנווה מונוסון לטיפולים פרטניים ילדים, מתבגרים ומבוגרים לפגישות חד שבועיות, 45-60 דק' כל פגישה.

כמטפלת אני כל הזמן מתפתחת ולומדת הן מההכשרות שבהן אני לוקחת חלק והן ממטופליי. הגישה הטיפולית שלי היא אקלקטית, אשר משלבת עקרונות טיפוליים שונים בהתאם לצרכי המטופל, דרך ההבעה הייחודית לו ובהתאם לגילו, כפי שנאמר, "חנוך לנער על פי דרכו" (משלי). בראש ובראשונה אני רואה חשיבות גדולה בקשר הנוצר ביני לבין מטופליי. חשוב לי שהמטופלים שמגיעים אליי יחושו שאני מקבלת אותם, אוהבת אותם ומעריכה אותם. זהו צורך בסיסי, ראשוני וחשוב בכל גיל. אולם כשמגיע אליי מטופל שקשה לי להתחבר אליו ולאהוב אותו, אני מבינה שזוהי "העברה נגדית", ודרך הרגשות המתעוררים בי המטופל מספר לי משהו על עצמו, בייחוד על הקשר שלו עם הוריו בילדותו.
במקרה כזה משימתי הראשונה כמטפלת היא לנסות להבין טוב יותר את המטופל ואת רגשותיו ולמצוא אמפתיה בתוכי ולקבל אותו למרות הרגשות הקשים. לעתים הצלחה בכך היא מהות כל הטיפול והניסיון המיטיב הזה בחדר הטיפולים עשוי לשפר את הקשרים של המטופל עם הסובבים אותו מחוץ לחדר הטיפולים.

כמטפלת באמנות גישתי מתחברת לגישה של פסיכותרפיה באמנות (Art Psychotherapy)- גישה זו מתמקדת בקשר הנוצר בין המטפל והמטופל. הגישה שואבת את הנחותיה מגישות פסיכואנליטיות שונות, החל מתאוריות יחסי אובייקט ועד תאוריות אינטרסובייקטיביות. מבחינתי היצירה בטיפול היא אמצעי ולא מטרה. כפסיכותרפיסטית יונגיאנית אני משלבת בפגישות ציור מנדלות, טיפול בארגז חול ופענוח חלומות. ציור מנדלות מרגיע וממקד ומצוין לילדים הסובלים מהתקפי זעם ומבעיות קשב וריכוז. עבודה עם חלומות היא הכרחית בקרב מבוגרים, וגם כאלה שאומרים שאינם חולמים, מתחילים לזכור חלומות ולהביאם לחדר הטיפולים. דבר שמאפשר עבודה עם הלא מודע באופן ישיר ובלתי אמצעי. ובנוסף אני משלבת בטיפולים את הראייה הבודהיסטית שהיא נפלאה בעיניי לעבודה מול סבל, כולל שימוש במדיטציות ונשימות. ובמקרים של טראומות וחרדות אני נעזרת בשיטת ה- EMDR ובטכניקות מה- CBT.